İTÜ ROVER TAKIMI HAKKINDA


BİZ KİMİZ?

İTÜ Rover Takımı, İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesindeki çeşitli fakültelerden bir araya gelmiş, farklı disiplinlerden öğretilere sahip, daha önceden birçok başarılı projelere imza atmış tecrübeli, meraklı ve çalışkan öğrencilerden oluşmaktadır.


UNIVERSITY ROVER CHALLENGE NEDİR?

University Rover Challenge (URC), Mars Society tarafından her yıl Amerika Birleşik Devletleri'nin Utah eyaletindeki Mars Desert Research Station'da (MDRS) gerçekleştirilen, üniversite öğrencilerinin tasarladıkları roverlar ile yarıştıkları uluslararası bir yarışmadır.

Türkiye’den yarışmaya katılmış ilk ve tek takımız.


BAŞARILARIMIZ

İTÜ Rover Takımı’ndan önce Arı Teknoloji Geliştirme (ARIGE) Kulübü olarak 2014 yılında ARISAT takımı ile Cansat Model Uydu yarışmasına katılıp dünya birinciliği ve yine ARIGE olarak 2016 yılında RobotChallenge yarışmasında ilk üç dereceyi de elde ettik.

başarı 1

URC 2017'de Türkiye'den katılım sağlayan ilk ve tek türk takımı olarak, farklı ülkelerden yarışmaya katılmış üniversiteler arasında 82 takım arasından 13. olduk.

Urc 2018'de ise yeniden yarışmaya davet aldık ve yarışma tarihinde ilk kez verilmiş olan bilim özel ödülünün sahibi olduk.

Ve son olarak katılmış olduğumuz ERC 2018'de (European Rover Challange) 65 takım arasından 13. olarak ülkemizi gururla temsil ettik.

başarı 2